Víc, než je zvykem...

Fyzioterapie

Zdravý pohyb bez bolesti je jedním z předpokladů spokojeného a aktivního života.

Fyzioterapie pomáhá při potížích s pohybovým ústrojím a bolestmi svalů.

Ceník

Lidé

Kontakty

Vstupní diagnostika

Je nejdůležitější částí terapie. Abychom odstranili problém, musíme najít příčinu, která se často nachází jinde, než je zdroj bolesti.

Obsahuje anamnézu, kineziologické vyšetření. Na základě zjištěných informací o fungování Vašeho pohybového aparátu Vám navrhnu terapii, která obsahuje:

Anamnézu, kineziologické vyšetření. Na základě zjištěných informací o fungování Vašeho pohybového aparátu Vám navrhnu terapii, která obsahuje:

Měkké techniky a mobilizace

Odstranění kloubních blokád, manuální uvolnění kůže, podkoží, fascií, svalů a jejich úponů.

Rehabilitační cvičení

Ve fyzioterapii neřešíme pouze důsledek (snížení bolesti, odstranění svalové disbalance), ale pro úspěšnou terapii hledáme i příčinu, proč k těmto problémům dochází. Nejčastější příčinou jsou špatné pohybové stereotypy. Tyto neideální pohybové návyky nejlépe odstraníme pomocí cíleného cvičení.

Při cvičení dbáme na kvalitu provedení cviku, ne na kvantitu. Součástí je i instruktáž domácího cvičení nebo rady, jak si pomoct v práci například při sedavém zaměstnání. Cvičení nemusí být časově náročné, ale je důležité, aby se zásady správného držení těla přenesly i do každodenních aktivit nebo sportu.

DNS – dynamická neuromuskulární stabilizace podle prof. Koláře

Tento moderní terapeutický koncept využívá prvky vývojové kineziologie (principy vývoje centrální nervové soustavy v průběhu prvního roku života).

Princip spočívá v ovlivnění a aktivaci trupové stabilizace (hlubokého stabilizačního systému). Správná aktivace a spolupráce svalů stabilizačního systému je základním předpokladem pro kvalitní držení těla a funkci končetin.

Senzomotorická (balanční), posilovací a protahovací cvičení – s vlastním tělem i s využitím nestabilních plošin (bosu, gymnastický míč, powerball), závěsný systém TRX, flow-in a podobně.

Kombinace těchto technik je ideální pro léčbu a prevenci nejrůznějších diagnóz:

– vadné držení těla, skolióza, bolesti zad, kloubů, výhřezy plotének

– úponové bolesti (tenisový, oštěpařský loket, bolesti achillovy šlachy atd.)

– plochonoží

– poúrazové stavy

Prevence

Správným cvičením můžeme předejít mnoha problémům a zraněním. Zejména sportovně aktivním lidem nebo těm, kteří chtějí se sportem začít, hrozí při špatném pohybu problémy z přetížení pohybového aparátu daleko dříve. Důležitá je správná technika provádění dané činnosti. Nejen sportovní, ale i pracovní. V rámci prevence si ukážeme, jak správně provádět základní cviky, kompenzační cvičení pro různé sportovní aktivity, zásady správného strečinku a regenerace nebo správné držení těla z hlediska ergonomie práce.

Kineziotaping

Ošetření svalů a kloubů pomocí speciální pružné lepicí pásky (tejpu). Délku terapie přizpůsobí terapeut Vašim potřebám.

 

Naši partneři