SVATOJÁNSKÁ NOC: divadelní představení ELEKTRICKÁ PUMA

09 Čer SVATOJÁNSKÁ NOC: divadelní představení ELEKTRICKÁ PUMA

Určitě si nenechejte ujít!!!

27. června jsme pro vás připravili v rámci Svatojánské noci jedinečné divadelní představení ELEKTRICKÁ PUMA od Jiřího Suchého.

Sport park Rybníček, 19hod
Salašská 2182, Staré Město

Vstupné 100,- Kč/osoba
rezervace vstupenek na tel.: 730 150 181, info@tcstaremesto.cz

Elektrická puma – Jiří Suchý / Ferdinand Havlík

„Kde je nouze o ženské, tam stoupají chtíče na úkor estetických požadavků.“ (Jan Werich)

Hra, v níž důležitou roli hrají písničky a hudba.

Elektrická puma Jiřího Suchého z roku 1974, kterou vybavil hudbou Ferdinand Havlík, byla ve své době napsána přímo na tělo třem „klaunům“ v tom nejlepším slova smyslu. Jiří Suchý ji psal totiž pro sebe, Jitku Molavcovou a Josefa Dvořáka. Jde v prvé řadě o hereckou komedii, v níž si herci mohou pohrávat s postavami a příběhem přesně tak, jak to Suchý předepisuje.

Režie se ujal umělecký šéf divadla Jan Julínek, kterého na nastudování této látky přitahovala zejména skutečnost, že za komediálností, a místy až groteskností situací i postav, se skrývá protiválečné a protitotalitní téma, které je i po 35letech, i když v jiných souvislostech, stále aktuální.

Hra si pohrává s divadelními, filmovými i literárními klišé a snoubí v sobě jak precizní Suchého slovní humor, tak situační komiku, prvky kabaretiérské i skvělé písně, bez nichž si „semaforské“ hry nelze představit. Elektrická puma je tedy na rozdíl od běžných inscenací specifická tím, že její výsledný tvar se líhne z řady a řady improvizací, které tento novodobý druh komedie dell´arte umožňuje.