Víc, než je zvykem...

O Človíčkovi

Jednoho dne se pravěký Človíček postavil ze čtyř končetin na dvě a začal běhat, skákat, šplhat a házet... A najednou se z jeho snahy o lov či sběr, zkrátka zajištění potravy, staly sportovní disciplíny, které dnes obdivuje celý svět.

Tedy... ono to nebylo tak najednou. Vydejte se s Človíčkem za báječným dobrodružstvím, které se jmenuje historie sportu, a zjistěte, jak to všechno začalo, pokračovalo a jak vypadá sport dnes. Průvodcem vám bude právě náš maskot, sympaťák Človíček.

Nejprve vám ukáže 11 naučných tabulí, splníte pár zábavných úkolů a vyfotíte se ve speciální lodi z jednoho kusu dřeva. A pak už vás vezme na Človíčkovo hřiště, kde si na vlastní kůži ověříte, jak obratným človíčkem jste vy. Zda ulovíte oběd, přeskočíte řeku nebo dokážete shodit ovoce ze stromu.

Děti do 10 let budou (kromě Človíčka) potřebovat ještě i starší doprovod, a to nejen kvůli čtení cedulí a zaznamenávání výsledků na kartičku, ale i bezpečnosti. Dětské kočárky členitou stezkou bohužel neprojedou, ale miminko v šátku, nosítku nebo na rukou není problém. Pro školky, školy a větší skupiny rádi zajistíme příjemného průvodce, pokud si zavoláte předem. 

Cílem Človíčkovy stezky je ukázat malým človíčkům i jejich hravým rodičům, co je podstatou sportu, ale nejen jako vrcholového fyzického výkonu. Dozvíte se, co je to „ideál krásy těla a ducha“, odkud se vzaly Olympijské hry nebo jak sport ovlivňovala ve středověku víra v Boha.

Človíčkova stezka je součástí víceúčelového areálu pro sport, relaxaci, dobré jídlo, ubytování i zábavu Sportpark Rybníček.

Naši partneři