Víc, než je zvykem...

Nejkrásnější akce regionu

Apartmány Rybníček jsou ideálním výchozím bodem po výletech po krásných akcích na celém Slovácku. Připravili jsme pro Vás přehled těch nejzajímavějších.

Na kole vinohrady

Otevírání cyklostezek Uherskohradišťska. Vydejte se na jaře po vinařských cyklistických stezkách, vychutnejte si nádherné pohledy do kraje a navštivte zajímavá místa regionu.

Kromě vinných sklípků můžou cyklisté i turisté navštívit řadu zajímavých míst a pamětihodností. Odpoledne bude pro malé a velké cyklisty i širokou veřejnost připravený bohatý kulturní program s losováním o „vinné“ i „nevinné“ ceny.

Den pohybu pro zdraví 

Na 10. května připadá Světový den Pohybu pro zdraví. A tak jsme se rozhodli k němu přispět i my. Vždyť kde jinde než ve sportparku by měly (nejen) děti zjistit, že pohyb a zdravý životní styl je prostě skvělý?

Informaci o uplynulém ročníku najdete ZDE.

Jízda králů Vlčnov 

Jízda králů je neodmyslitelnou součástí lidové kultury od nepaměti. Ta ve Vlčnově je ale výjimečná, nejpopulárnější, a má za sebou přes několik set let tradice. Slavnost každoročně přiláká tisíce návštěvníků a mnoho z nich se vrací pravidelně. Jedinečná je také tím, že chlapci na koni jedou v královské družině pouze jednou za život.

Jízda králů ve Vlčnově je od roku 2011 zapsána na seznamu UNESCO jako nehmotné dědictví lidstva. Přijeďte to zažít na vlastní oči, uši i chuťové buňky!

MFF Strážnice  

Koncem června se do Strážnice tradičně sjíždějí tisíce návštěvníků, aby se pobavili a užili si příjemné atmosféry města, zámeckého parku a skanzenu. Během festivalu se mohou potěšit krásou lidových písní, tanců a krojů ve slavnostním průvodu i v mnoha různých pořadech, zkusit si i tance z cizokrajných koutů světa a společně si zazpívat a zatancovat u lidových muzik.

Slovácké léto 

Začátkem prázdnin opět ožije (nejen) Masarykovo náměstí parádními sportovními výkony, úžasnou muzikou a spoustou doprovodných akcí pro celou rodinu.

Dny lidí dobré vůle

Cyrilometodějské slavnosti na Velehradě každoročně přilákají desetitisíce lidí z celé Evropy, konají se 4. a 5. července.

Jedná se o největší oslavy spojené se státním svátkem v České republice.

Letní filmová škola 

Letní filmová škola je každoroční přehlídka filmů s dlouholetou tradicí, kterou pořádaná Asociace českých filmových klubů (dále jen AČFK). V Uherském Hradišti se usadila natrvalo od roku 1992.

Jejím cílem je, na rozdíl od běžných filmových festivalů zaměřených na současnou tvorbu, prohlubovat vědomosti milovníků filmového umění a historie, a také odborné vzdělání organizátorů filmových klubů. Společně s Mezinárodním filmovým festivalem v Karlových Varech patří k největším filmovým přehlídkám v České republice.

Slovácké slavnosti vína Uherské Hradiště 

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou jednou z nejvýznamnějších akcí svého druhu, která prezentuje bohatost a rozmanitost tradiční lidové kultury na Slovácku. Jejím dějištěm jsou otevřené historické památky královského města Uherského Hradiště, právem nazývaného slováckou metropolí.

Burčákový pochod Milotice 

Putování osadou vinných sklepů Šidleny u Milotic. 43. pokračování již velmi tradiční a hojně navštěvované akce, dříve pořádané Klubem českých turistů. Občerstvení po celé trase. Začátek ráno/dopoledne, odpoledne posezení u živých hudeb. Vždy druhou sobotu v říjnu!

Naši partneři