Víc, než je zvykem...

Okolí

Krásy Slovácka na dosah

Výlet do Sportparku Rybníček nabízí mnohem víc, než se na první pohled zdá. Až vyčerpáte všechny možnosti našeho nového a atraktivního areálu pro sport, zábavu, gastronomii a ubytování, vydejte se do blízkého okolí. O zábavu na pár dnů budete mít postaráno.

Sportpark Rybníček leží přímo na cyklostezce, která spojuje čistou přírodu Salaše, poutní místo Velehrad a moderní město s bohatou historií a perfektní občanskou vybaveností Uherské Hradiště. A pak dál třeba až do Rakouska…

Velehrad: 4 km

Významné poutní místo nabízí návštěvu nádherné katedrály, zklidnění a duševní potravu. Ale taky krásnou cukrárnu, dětské hřiště nebo místo pro procházky. Ze Sportparku Rybníček dostupné po cyklostezce nebo autem.

Modrá: 3 km

Archeoskanzen Modrá a Živá voda Modrá leží těsně vedle sebe, a tak jsou ideální, pokud chcete ze Sportparku Rybníček vyrazit na půldenní výlet s dětmi i bez. Nově teď jen pár kroků od Skanzenu najdete i Terárium Modrá.

Kovozoo: 1 km

Jedinečná zoologická zahrada, kde jsou všechna zvířata vyrobena z recyklovatelného odpadu, je vyhlášena po celé republice. V areálu najdete spoustu dalších atrakcí, jak třeba pirátskou loď nebo motokáry. Ze Sportparku Rybníček je to příjemná procházka.

Uherské Hradiště: 4 km

Slovácké divadlo, kino Hvězda, Slovácké muzeum, aquapark, jedna kavárna lepší než druhá, historie, folklor… to vše nabízí Uherské Hradiště, srdce Slovácka, od Sportparku Rybníček vzdálené jen 10 minut jízdy na kole.

Rozhledna Salaš: 11 km

Architektonicky zajímavá rozhledna s plošinou ve výši 15 metrů vám zprostředkuje výhled na krásnou krajinu Chřibů i věže velehradské katedrály.

Památník Velké Moravy: 2 km

Byl vybudován na základech hřbitovního kostela z 9. století. Od roku 1960 je národní kulturní památkou.

Hrad Buchlov: 16 km

Státní hrad Buchlov leží v překrásné krajině Chřibů. Patří k němu i kaple sv. Barbory, ke které se z hradu dostanete krásnou lesní procházkou, dlouhou asi 2 kilometry.

Zámek Buchlovice: 10 km

Zámek s krásným interiérem i zahradou, ve které najdete mimo jiné i čokoládovnu. Buchlovské hudební léto je vyhlášené po celé republice a nabízí v místním amfiteátru koncerty českých i světových hudebních hvězd.

Baťův kanál

Historická vodní trasa o délce 52 kilometrů vás proveze od Otrokovic až po Rohatec. Jedno z přístavišť se nachází i ve Starém Městě.

Brdo: 30 km

Nejvyšší vrchol Chřibů i celých Středomoravských Karpat (586,7 mnm). Na jejím vrcholku najdete stejnojmennou rozhlednu.

Balon centrum Břestek: 8 km

Nevšední zážitek z letu balónem si můžete vychutnat v nedalekém balon centru.

Naši partneři