Víc, než je zvykem...

Filozofie

V dětské skupině Rybníček klademe důraz na sportovní a pohybovou průpravu dětí, která přirozenou cestou podporuje jejich motorický, kognitivní a sociální vývoj. Dítě v předškolním věku vykazuje vysokou pohybovou potřebu, proto označujeme pohyb jako hlavní prostředek výchovy.

V tom nám pomáhají odborníci na slovo vzatí - trenéři TENISOVÉ AKADEMIE SLOVÁCKO, SKST Hodonín z.s. nebo například Jana Komrsková, bývalá česká sportovní gymnastka, účastnice několika mistrovstí Evropy, světa i Olmypijských her v Sydney 2000 a Aténách 2004. Ve školce Rybníček se věnuje tělocviku pro děti. 

Pohyb jako prostředek k výchově:

Pohyb je pro dítě prostředkem k prvnímu učení, seznamování se se sebou samým, se svým okolím, k získávání prvních dovedností a zkušeností. Pohybem každý jednotlivec navazuje komunikaci. Jedná se o jeden z prostředků vzájemného pomáhání si, soupeření, sebehodnocení nebo získávání sebevědomí.

Pohyb je jednou ze základních biologických potřeb. Důležitost pohybové průpravy dětí v současnosti ještě roste spolu s tím, jak dostupný je i pro takto malé děti virtuální svět. Formou her a přiměřeně zvolených cvičení klademe důraz na motorickou stimulaci a budujeme u dětí pozitivní vztah ke sportu již od raného dětství.

Pohybem trávíme několik hodin denně, a to jak ve vnitřních prostorách, tak na čerstvém vzduchu. Je prokázáno, že děti, které si často hrají venku, jsou méně nemocné, mají rozvinutější představivost a dokáží se lépe a déle soustředit.

Pedagogický tým a prostory Sportparku Rybníček umožňují plnohodnotné zázemí pro výchovu a vzdělávání vašich dětí.

Naši partneři