Víc, než je zvykem...

Jednoho dne se pravěký Človíček postavil ze čtyř končetin na dvě a začal běhat, skákat, šplhat a házet... A najednou se z jeho snahy o lov či sběr, zkrátka zajištění potravy, staly sportovní disciplíny, které dnes obdivuje celý svět.

Tedy... ono to nebylo tak najednou. Vydejte se s Človíčkem za báječným dobrodružstvím, které se jmenuje historie sportu, a zjistěte, jak to všechno začalo, pokračovalo a jak vypadá sport dnes. Průvodcem vám bude právě náš maskot, sympaťák Človíček.

Děti do 10 let budou (kromě Človíčka) potřebovat ještě i starší doprovod, a to nejen kvůli čtení cedulí a zaznamenávání výsledků na kartičku, ale i bezpečnosti. Dětské kočárky členitou stezkou bohužel neprojedou, ale miminko v šátku, nosítku nebo na rukou není problém. 

Človíčkova stezka je perfektním doplňkem předškolní i školní výchovy, a to nejen dějepisu a tělocviku, ale poskytne dětem širší pohled na historii, sport a pohyb. Pro školky, školy a větší skupiny rádi zajistíme příjemného průvodce, pokud si zavoláte předem.

Jsme Sportpark Rybníček a naším cílem je naučit děti lásce ke sportu, pohybu a zdravému životním stylu. Právě proto vznikla Človíčkova stezka, unikátní kombinace muzea sportu a aktivního trávení volného času dětí. Chceme ukázat malým človíčkům i jejich hravým rodičům, co je podstatou sportu, a to nejen jako vrcholového fyzického výkonu.

 

Až se děti dostatečně vyřádí na Človíčkově stezce, čeká na ně spousta dalších atrakcí. Třeba RC dráha pro autíčka na dálkové ovládání, bosý chodníček, vodní prvky, vnitřní koutek i venkovní hřiště nebo ohniště pro opékání špekáčků.

 

Prožijte s námi další akce

Naši partneři