Víc, než je zvykem...

 

Jednoho dne se pravěký Človíček postavil ze čtyř končetin na dvě a začal běhat, skákat, šplhat a házet... A najednou se z jeho snahy o lov či sběr, zkrátka zajištění potravy, staly sportovní disciplíny, které dnes obdivuje celý svět.

Tedy... ono to nebylo tak najednou. Vydejte se s Človíčkem za báječným dobrodružstvím, které se jmenuje historie sportu, a zjistěte, jak to všechno začalo, pokračovalo a jak vypadá sport dnes. Průvodcem vám bude právě náš maskot, sympaťák Človíček.

Děti do 10 let budou (kromě Človíčka) potřebovat ještě i starší doprovod, a to nejen kvůli čtení cedulí a zaznamenávání výsledků na kartičku, ale i bezpečnosti. Dětské kočárky členitou stezkou bohužel neprojedou, ale miminko v šátku, nosítku nebo na rukou není problém. 

Človíčkova stezka je perfektním doplňkem předškolní i školní výchovy, a to nejen dějepisu a tělocviku, ale poskytne dětem širší pohled na historii, sport a pohyb. Pro školky, školy a větší skupiny rádi zajistíme příjemného průvodce, pokud si zavoláte předem.

Jsme Sportpark Rybníček a naším cílem je naučit děti lásce ke sportu, pohybu a zdravému životním stylu. Právě proto vznikla Človíčkova stezka, unikátní kombinace muzea sportu a aktivního trávení volného času dětí. Chceme ukázat malým človíčkům i jejich hravým rodičům, co je podstatou sportu, a to nejen jako vrcholového fyzického výkonu.

 

Až se děti dostatečně vyřádí na Človíčkově stezce, čeká na ně spousta dalších atrakcí. Třeba bosý chodníček, vodní prvky, vnitřní koutek i venkovní hřiště s domečkem nebo ohniště pro opékání špekáčků.

 

Prožijte s námi další akce

Turnaj starší žáci C
11/12/2021 - 13/12/2021
Turnaj starší žáci C
Turnaj mladších žáků C
18/12/2021 - 20/12/2021
Turnaj mladších žáků C
Turnaj dorostu C
08/01/2022 - 10/01/2022
Turnaj dorostu C

Naši partneři